Best Games - logo

Resident Evil 5 (PC)

Resident Evil 5 (PC) - box

Biologická hrozba dosud nepominula: Když už se zdálo, že je nebezpečí setrvalého zla (Resident Evil) zažehnáno, vyvstala nová hrůza, která hráči znovu nažene husí kůži. Chris Redfield – hrdina, jenž zažívá svůj návrat do série Resident Evil, sleduje cestu zla doslova po celé zeměkouli. Poté, co Chris vstoupí do nové organizace, zamíří do Afriky, kde nejnovější bioteroristické hrátky doslova přetvářejí lidské i živočišné obyvatele měst na nemyslící šílené bytosti. Chris se musí chopit úkolu odhalit pravdu, která stojí za tímto zločineckým komplotem. Firma Capcom se postarala o to, aby se hráči Resident Evilu 5 obávali denního světla do stejné míry, jako se v předchozích dílech třásli hrůzou před stíny.

Spoluproducenti a veteráni série Jun Takeuchi (Lost Planet) a Masachicka Kawata (Resident Evil 4 Wii Edition, Resident Evil: Umbrella Chronicles) přinášejí ve hře Resident Evil 5, jež je podle serverů Metacritic.com a Gamerankings.com následovníkem jedné z nejlépe hodnocených videoher v dějinách, nevídanou dávku strachu pro další generaci hráčů. Příslibem způsobit v celé sérii převrat prostřednictvím úžasné míry detailů, realismu a ovládacích možností si hra Resident Evil 5 dozajista získá nové fanoušky. Nová technologie, která byla vyvinuta speciálně pro tuto hru a také ohromující změny jak v hratelnosti, tak ve světě Resident Evil, se postarají o to, aby se tato hra stala pro hráče z celého světa „nutností“.

  • Vrací se Chris Redfield, hlavní představitel původní hry Resident Evil a Resident Evil: Code Veronica.
  • Nová prostředí a rozmanitá dějiště.
  • Noví nepřátelé představují dosud neviděné výzvy: díky svojí rychlosti a inteligenci jsou protivníci stejně nebezpeční jednotlivě, jako ve skupinách.
  • Arzenál zbraní, který je hráči k dispozici, udrží protivníky spolehlivě od těla; připraveny jsou dýky, pistole, samopaly, odstřelovací pušky a další.
  • Světelné efekty se postarají o novou úroveň napětí jak v ostrém světle, tak v nejtemnějších stínech.
  • Hra v opravdu vysokém rozlišení pro řadu herních platforem, jež zahrnuje vyspělou verzi vlastního herního enginu firmy Capcom MT Framework, který je základem hitů nové generace s miliony prodaných kopií – Devil May Cry 4, Lost Planet a Dead Rising.

Rozsah lokalizace:česká verze (titulky)